Lietuviai gaili kirsti medį

posted in: Kita | 0

Pinigukarta.lt publikuota: 2010-12-22

Apie Kalėdinių medelių – eglučių – tradicijas pasakoja E. ir A. Mačių medelyno savininkas Eduardas Mačys.

Mes daugiausiai orientuojamės į Kalėdinių eglučių auginimą. Eglutes parduodame savo medelyne, Kaune turime nuomojamą aikštelę, kur pardavinėjame jas. Mūsų eglučių galima įsigyti ir prekybos centruose „Senukai“, taip pat šiemet truputį eglučių per tarpininkus išvežėme į Švediją.

Daugiausiai auginame sidabrines egles, serbines, dygliuotąsias, kėnius. Pastaruoju metu tokios eglutės labai populiarios. Šiemet netgi pastebėjau, kad sidabrinių eglučių, galima sakyti, trūksta. Atrodo, dar turėtume kur realizuoti, bet nebeturime medelių.

Jau kelerius metus pastebiu tendenciją, kad žmonės gaili kirstų eglučių, vis dažniau perka jas vazonuose. Pamato kokią sidabrinę eglę ir sako, kad gaila tokį grožį nukirsti.

Nuo grožio priklauso ir eglučių kainos: 30-100 litų. Sidabrines eglutes paprastai perka turtingesni žmonės, tad pinigų negaili. Vis dėlto ne visuomet gražias eglutes pavyksta užauginti, tad kartais tenka retesnes ar kreivesnes paleisti pigiau.

Įvairių klientų būna. Pasitaiko, ateina žmonės ir pasakoja, kad pernai nusipirko dirbtinę eglutę, tačiau ji nepasiteisino, nepatiko, todėl kažkam ją pardavė arba atidavė ir vėl grįžta prie tikrų eglių.

Prekybos centrai iš mūsų, aišku, urmu eglutes perka pigiau, tačiau galutinė kaina, kurią moka klientas, pas mus, medelyne, žinoma, mažesnė, nei kokiame prekybos centre.

Turime šiek tiek ir dekoratyvinių medžių apželdinimui, tai juos parduodame balandžio ir rugsėjo mėnesiais. Tačiau daugiausiai specializuojamės Kalėdinių medžių auginime. Tai sudaro didžiąją dalį pajamų.

Pinigų, sakyčiau, išgyvenimui pakanka. Ir vaikams padedame, kai reikia. Tačiau ir darbo nemažai reikia įdėti. Anksčiau, kai dar negyvenome prie medelyno, pasitaikydavo atvejų, kad atvažiavę rasdavome nukirstų eglučių. Dabar, kai jau gyvename šalia, ir medžius nuolat saugo šunys, atrodo ramiau.

Šaltinis: pinigukarta.lt