Savo asortimente siūlome nemažą pasirinkimą formuotų (“bonsai”) medelių ( tai kalninės ir paprastosios pušys, maumedžiai, skroblai ir kt.). Siūlomi augalai 12-25 metų amžiaus, užauginti iš sėklų mūsų medelyne. Dauguma jų 1-2,5 metrų aukščio ir kainuoja apie 500-2000 eur/vnt. Reikia atkreipti dėmesį, kad tokio augalo aukštis beveik nekinta nuo užfiksuoto jį formuojant, tai turėkite omenyje renkantis. Tokių topiarų priežiūra nesudėtinga – net ir visai apie augalų formavimą neišmanantiems, suteikiame reikalingų žinių (trumpas video apie pušų formavimą). Tinkamai prižiūrint, toks medelis tampa vis dailesnis ir solidesnis, sukurdamas vis didesnę estetinę ir materialinę vertę.

Įdomu:

Formuota – nebūtinai “bonsai”

Reprezentacinėje zonoje dažnai sodinami soliterai (šiuo atveju, akcentiniai formuoti įvairių rūšių dekoratyviniai augalai) yra kiek netiksliai pavadinami “bonsai” terminu. Tačiau nusižengiant terminologijai, šis žodis dažnai ir plačiai yra pavartojamas bendresne prasme. Tikras bonsai – tai meno kūrinys, sukurtas iš gyvos medžiagos – augalo, pagal tam tikras taisykles. “Bonsai” skirstomi pagal formas, dydžius, auginami konteineriuose, ribojamas jų aukštis ir t.t.

Bene tiksliausia tokias formuotas kiemo puošmenas būtų vadinti Niwaki („niva“ – sodas, „ki“ – medis (iš japonų k.), kitaip dažnai dar vadinami  – sodo bonsai. Skirtingai nuo bonsai, tokiems medžiams neribojamos maistinės medžiagos ir jie neturi būti persodinami. Tačiau visa kita priežiūra ir formavimas yra panašus. Dar bendresne prasme tokie augalai gali būti vadinami topiarais (t.y. augalų figūrinio formavimo menas).

Dažniausiai Lietuvoje sutinkamų soliterų (topiarų) bruožai: kiek išlankstytas kamienas (dažnai ne vienas), o šakų galuose suformuoti “debesėliai” ar kitos formos figūros (nuo reguliaraus karpymo suvešėjusios ūglių sankaupos). Toks augalas įprastai parduodamas jau pakankamai išbaigtos formos, o savininkams lieka tik reguliariai formuoti (karpyti, laužyti) ūglių galus. Tokio augalo kaina priklauso nuo rūšies, dydžio, amžiaus, formos, o dar labiau nuo vadinamų “debesėlių” kokybės. Paprastai kalbant,  kuo augalas vyresnis, šakos tankesnės ir plokštesnės – tuo toks medelis vertingesnis.